DÜNYA İÇİN MARKA DANIŞMANLIĞI

Marka ismi bulmak bilimsel bir alt yapıya dayanarak güçlü bir deneyime ihtiyaç duyar. iGeme, Marka ismi bulurken bütün detaylarıyla inceler marka tescilinden başlayan site ve sosyal medya hesaplarına, markanın felsefesinden rakiplerin mesajlarına, kurumsal kimliğinde insan psikolojisinin algılarına kadar tamamını içeren derin bir çalışma yaparak ortaya çıkarır.

Yeni doğan Marka oluşturma aşaması firmalarımızın en kritik dönemidir, bu süreçte yapılan yanlış çalışmalar boşa geçen yıllar ve boşa harcanan maddi kayıplara neden olur. iGeme, Yeni başladığınız bu süreci bütün detaylarıyla en baştan inceleyerek en doğru stratejiyi ortaya koyar. Markanın hangi ülkelerde faaliyet göstereceği de yeni doğan markanın gelecek kaderini belirleyecek çok önemli bir konu olması iGeme’nin Uluslararası deneyimi bu noktada çok etkili bir marka yolculuğu sunmaktadır.

Marka kişiliği sektörün detaylı bir şekilde incelenerek nasıl bir kişiliğe bürüneceğini, Markanızın hangi deneyimler yaşatmak için yola çıktığını, Markanızın tutmak için vereceği sözü ve bunlar ışığında Markanızın vermek istediği bütün mesajları bütün tasarım çalışmalarıyla birlikte iGeme’nin sunduğu özel bir danışmanlık sürecidir.

Marka yönetimi en az 12 ay ve üzeri sürelerde hizmet verdiğimiz bir modeldir. Bu zaman içerisinde Marka için hazırladığımız stratejileri iGeme ekibi şirketin pazarlama departmanıyla ortak bir platformda çalışarak Marka için hazırlanan yol haritasını tüm detaylarıyla çalıştırarak, Marka için planlanan hedeflere ulaşmak için faaliyetleri adım adım hayata geçirmek ve Markanın sürdürülebilir başarıyı yakalaması için gerekli zemini oluşturmak için çalışır.

Markasını sürekli vaadini yerine getirip getirmediğini aynı standartlarda iş yapabilirliğini ölçen, denetleyen, fotoğraflayarak markanın etkin sürecini sürdürülebilir kılmak için yapılan iGeme’nin özel bir danışmanlık hizmetidir.

Birden fazla markası olan kurumların markalarını daha verimli yönetmeleri için yapılan bir şirket çatısı altındaki tüm markalar ve kategoriler ele alınarak markaların her birinin daha güçlü konuma erişmesi hedeflenir.

 

CEO’ NUN MESAJI

Dünya’nın geldiği son trendlere baktığımızda iş Dünyası geleneksel ve yeni nesil iş yapma şekilleri arasında bir savaş veriyor, oyunda kalabilmek için baş döndüren hızla ilerleyen iş yapış şekillerine ayak uydurmaya çalışıyor.

Artık markalar Dünyasındayız ve Dünya bir yandan marka çöplüğüne dönmüşken bir yandan da yeni nesil markalar iş dünyasının nabzını tutuyor ve yeni nesil iş modellerini hayatına geçiren çok eski markalarda günümüz hızına yetişmiş durumda. Fakat bu hızın ruhu bize şunu gösteriyor ki; Dünya markaları çıkarmak için çok yıllar geçmesine gerek kalmadı bugün üç ayda 50.000 kullanıcıya ulaşan ‘angrybirds’ler var ve hatta 116 yıllık Ford Company otomobil şirketini 15 yıllık Tesla Company geçti burada baktığınızda mevcut markalarımızın bugün işlerini çok iyi yapmaları sadece bugünü kurtarır, geleceği tasarlamak yaptığınız işin çok ilerisinde bir tasarım gerektirir.

Hal böyle olunca artık şirketlerimizin oyunda kalmalarının tek yolu yeni nesil şirketler olmak, bizde tam burada devreye giriyoruz. Şirketlerin mevcut analizlerini yapıp doğru teşhisi koyduktan sonra şirketlere bir yol haritası çıkartıyoruz, bununla beraber yeni nesil şirket olma yolunda şirketin baştan sona bütün aşamalarını yeniden tasarlayarak Uluslararası marka konumlandırma çalışmalarını yapıyoruz, çıkarttığımız yol haritasında ihtiyaç duyulan insan yeteneklerine yatırım yaparak her bir departman için ayrı eğitimler dizayn edip müşteriye “Vay be!” dedirten deneyimler yaşatıyoruz. Bu çalışmalarımızı Uluslararası Profesyonel muhteşem bir ekiple yapıyoruz…

Yolculuğumuza çıktığımız günden bugüne bizimle deneyim yaşayan yüzlerce şirket binlerce katılımcıya dokunup Uluslararası şirket vizyonu kazandırdık, bu dokunuşun haklı gururunu yaşıyoruz, tüm ekibimize ve iş ortaklarımıza buradan teşekkür ediyor ’’Muhteşem Deneyimler İçin…’’ mottomuz ile herkesi selamlıyor başarılar diliyorum.

Dr. Sadık VURAL
Marka Danışmanı