SATIŞ VE İADE KOŞULLARI

Şirketimiz, tüketici haklarını korumakta ve satış sonrası müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır. Satın aldığınız ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz memnuniyetsizlik, üretim ve servis kaynaklı her türlü sorun, titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır. Ürün iade istekleri 23/02/1995 tarihli ve 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 31 inci ve bu Kanuna 4822 sayılı Kanunla eklenen 9/A maddeleri esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır. Ürün iadesi konusunda sizlere daha iyi ve hızlı bir şekilde hizmet verebilmemiz için gerekli olan şartları aşağıda bulabilirsiniz; Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

 

Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiç bir gerekçe göstermeksizin malı reddederek ürünü iade hakkı mevcuttur. Buna rağmen www.igeme.net’den yapılmış olan alışverişlerde 30 güne kadar fatura ibrazı ile kullanılmamış ürünlerde iade konusunda destek olmaktayız.

 

Kampanyalı ürünlerde ürün değişimi yapılmamaktadır. İnternet Mağazamızda değişim yapılmamaktadır. İade durumunda internet mağazacılık kanalımıza ait iade adresine kargo gönderimi yapılmalıdır. Ürünlerinizin orijinal ambalajlarında, etiketli ve kullanılmamış olarak iade edilmesi gereklidir. Sipariş ile birlikte gönderilen bir promosyon ya da ücretsiz ürün varsa geri gönderilmelidir.

 

Sistem üzerinden satın alınan eğitim etkinlik ve seminerler, başlangıç tarihinden 1 hafta önce bildirildiği taktirde iadesi sağlanabilir. Katılımcının gelmedi etkinlik ve organizasyonlardan kaynaklı iade söz konusu değildir. Online eğitim sistemi kapsamında satın alınan video vb. içeriğin iadesi kabul edilmemektedir.

 

İade edilecek ürün, irsaliyeli fatura ile arkasında mevcut olan iade formuna iade sebebi doldurularak gönderilmelidir. Faturası gönderilmeyen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 

Kişiselleştirilerek size özel hale getirilmiş ürün ve hizmetlerin iadesi kesinlikle kabul edilememektedir.

 

 

  1. DİĞER ŞARTLAR VE İADE KARGO ÜCRETLERİ

 

İade etmek istediğiniz ürün/ürünler ayıplı ise anlaşmalı kargo firmalarımızla gönderildiği taktirde, kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır.

 

Kalite Güvence Departmanımıza gelen ürünlerin, iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler 1-5 gün içerisinde hesaba yansımaktadır

 

İade edeceğiniz ürünleri Yurtiçi Kargo ile ücretsiz gönderebilirsiniz. İadeler aşağıdaki adresimize yapılmak zorundadır.

 

Adres:

İGEME EĞİTİM HİZMETLERİ DANIŞMANLIK LİMİTED ŞİRKETİ

Karapürçek Mah. 310. Sok. No:4/2 Altındağ/ANKARA

 

 

  1. İADE İŞLEMLERİ

 

  • İade edilecek ürün sadece anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları tarafından teslim alınabilir. Bunun dışında herhangi bir kargo şirketiyle elimize ulaşan ürünlerin iadesi ve ulaşım bedeli kabul edilmeyecektir.

 

  • İade edilecek ürün, irsaliyeli fatura ile arkasında mevcut olan iade formuna iade sebebi doldurularak gönderilmelidir. Faturası gönderilmeyen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 

  • Kullanılmamış olan iade etmek istediğiniz ürünü faturanız ile beraber Kargo ofisine ürününüz teslim alındığında bir eposta ile bilgilendirileceksiniz. İade ettiğiniz ürününüz iade koşullarına uyması durumunda siparişte kullandığınız ödeme metodu kullanılarak geri ödemeniz gerçekleştirilecektir.

 

  • İade siparişinize ait ödemeniz, iade ürününüz teslim alındığı tarihten itibaren en fazla 7 iş günü içerisinde bankaya bildirilecektir. Ücret iadeniz yapıldığında size e-posta ile bildirim gönderilecektir.

 

  • İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da anlaşmalı kargolar ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.